O nas

O nas

Nasza firma

Firma została rozpoczęła działalność 01.01.1992r. i była drugą w Polsce prywatną rozlewnią gazu płynnego. Stabilna kadra kierownicza przez lata zapewniła ciągły rozwój firmy. Firma w pierwszych latach była małą rozlewnią gazu płynnego do butli, zatrudnienie nie przekraczało 10 osób, a sprzedaż gazu wynosiła ok. 140 ton/m-c.

ELKOM - GAZ

Segmenty obrotu

gazem płynnym

1. Butle gazowe (rozlewnia gazu) od 1992 roku
2. Autogaz (zaopatrzenie stacji paliw) od 1994 roku
3. Ogrzewanie (dostawy propanu) od 2000 roku
4. Bezwonne gazy aerozolowe 2014 roku
5. Eter Dimetylowy od 2015 roku

Obecnie ELKOM-GAZ Z. Sobieralski spółka komandytowa zajmuje się sprzedażą gazu płynnego propan-butan, propan, butan (węglowodory z grupy C3 i C4 pochodzące z rafinacji ropy naftowej) na terenie całej Europy.

 

Jest firmą zaliczaną do średnich, zatrudnienie wynosi około 50 osób, a średnia miesięczna sprzedaż gazu płynnego to ok. 2000 ton w dobrze zorganizowanej sieci sprzedaży. Rozlew gazu w butle odbywa się w rozlewni gazu płynnego w Przedmościu spełniającej wymogi UE. Terminal gazowy wyposażony jest w 6 zbiorników gazowych o pojemności łącznej 995 m3 (ponad 400 ton). Pozwala to zachować ciągłość produkcji i dystrybucji gazu.

Od 2014 roku gama produktów firmy poszerzyła się o bezwonne gazy o wysokiej czystości, (propan, butan, izobutan i ich mieszaniny, w zależności od potrzeb klienta) uzyskanych dzięki nowoczesnym procesom oczyszczania w naszej instalacji, które eliminują zanieczyszczenia produktu nierafinowanego (siarka, woda, olefiny, ciężkie węglowodory). Firma zajmuje się również sprzedażą Eteru Dimetylowego (DME).